Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Blog

Złodzieje mogą czyhać na nas wszędzie. Interesują ich w szczególności przedmioty o dużej wartości. Należą do nich wszelkiego rodzaju pojazdy, w tym m.in. motocykle oraz skutery. Przed ich nagłą utratą można się jednak skutecznie ochronić. W poniższym wpisie postaramy się wyjaśnić, jak zabezpieczyć motor przed kradzieżą. Dzięki naszym poradom będziesz w stanie podjąć działania, które w znaczny sposób mogą przełożyć się na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa Twojego pojazdu. Czytaj dalej!

 
Czytaj więcej
Jakie są rodzaje kurtek motocyklowych i jaką wybrać?
Jesteś początkującym wielbicielem jednośladów? Masz problem ze znalezieniem właściwego stroju i nie wiesz, czym powinna wyróżniać się dobra kurtka motocyklowa? A może właśnie stałeś się posiadaczem motocykla typu cruiser i zastanawiasz się, jaki ubiór na choppera będzie najlepszy? Jeśli na choć jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, trafiłeś we właściwe miejsce.
Czytaj więcej
Jaki olej silnikowy wybrać do motocykla?
Jest to produkt, który pełni szereg ważnych funkcji w silniku – smaruje, chłodzi i czyści oraz uszczelnia jednostkę napędową. Z uwagi na duży wybór produktów dostępnych na rynku jednym z najczęściej zadawanych pytań na forach dla motocyklistów jest “jaki olej wlać do silnika?”.
Czytaj więcej
Jak wymienić płyn chłodniczy w motocyklu?
Regularna kontrola techniczna motocykla to prosty sposób na zmniejszenie jego awaryjności, poprawienie sprawności oraz przedłużenie żywotności. Do podstawowych czynności, które każdy może wykonać we własnym garażu, należy wymiana płynów – oleju, płynu hamulcowego oraz chłodniczego.
Czytaj więcej
Jaki kask motocyklowy wybrać?
Decydując się na jazdę motocyklem, należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Nawet najmniejszy błąd, popełniony przy dużej prędkości, może być bowiem brzemienny w skutkach. Chcąc skutecznie chronić swoją głowę oraz kręgosłup przed poważnym urazem, należy zaopatrzyć się w dobry kask motocyklowy.
Czytaj więcej
Jak wymienić płyn hamulcowy w motocyklu?
Prawidłowa konserwacja motocykla to klucz do jego długowieczności i bezawaryjności. W przypadku bardziej skomplikowanych napraw warto skorzystać z usług profesjonalnych warsztatów, które posiadają doświadczonych pracowników oraz niezbędny sprzęt. Niektóre prace – jak chociażby wymianę płynu hamulcowego – możesz jednak wykonać samodzielnie w przydomowym garażu.
Czytaj więcej
Jak wybrać odpowiednie rękawice motocyklowe?
Decydując się na podróż motocyklem – bez względu na to, czy planujemy krótką przejażdżkę, czy kilkudniową wyprawę – powinniśmy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Zwiększy ono bowiem nie tylko nasz komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Jednym z najbardziej podstawowych elementów motocyklowego ekwipunku są rękawice, które zapewniają pewny chwyt kierownicy oraz zabezpieczają dłonie przed wstrząsami.
Czytaj więcej
pixel