Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Chłodnice wody do motocykli

( ilość produktów: 15 )

W pracy silnika bardzo ważne jest odpowiednie chłodzenie. O utrzymanie właściwej temperatury silnika zadba chłodnica motocyklowa. To właśnie jej zadaniem jest odprowadzenie nadmiaru ciepła na zewnątrz oraz zapewnienie silnikowi idealnych warunków do pracy. W ofercie sklepu motofree.pl znajdziesz wszystkie niezbędne elementy do prawidłowego funkcjonowania układu chłodzenia - korki, wentylatory, zbiorniczki oraz motocyklowe chłodnice wody.

Chłodnica wody do motocykla - jak działa?

Podstawowym zadaniem systemu chłodzenia jest - jak sama nazwa wskazuje - chłodzenie silnika, które odbywa się poprzez opływające powietrze. We współczesnych układach nie mniej istotne jest jednak również odprowadzanie nadmiaru ciepła na zewnątrz. W zależności od konstrukcji może się to odbywać poprzez:

  •     olej silnikowy, który przepływa przez wnętrze silnika, przejmuje nadmiar ciepła z najbardziej newralgicznych miejsc (takich jak głowica i komora spalania), a następnie przekazuje je na zewnątrz układu;
  •     ciecz chłodzącą, która otacza blok silnika i pobiera nadmiar wydzielonego ciepła, które następnie przejmuje chłodnica wody. Niegdyś ciecz chłodzącą w głównej mierze stanowiła woda. Dziś natomiast - ze względu na wyższą efektywność przenoszenia ciepła oraz właściwości antykorozyjne - częściej stosuje się substancje oparte na glikolu.

Motocyklowa chłodnica wody - usterki i naprawy

Aby chłodnica motocyklowa mogła spełniać swoją funkcję, musi znajdować się na zewnątrz maszyny. Takie położenie ma niestety swoje wady - przy najdrobniejszej stłuczce istnieje bowiem spore prawdopodobieństwo, że zostanie ona uszkodzona. Chłodnica wody do motocykla nie jest tanim elementem wyposażenia, dlatego niekiedy przeprowadza się proces jej regeneracji. Przy poważniejszych usterkach - wynikających również z zapchania kanalików chłodnicy, odkładania się kamienia czy awarii termostatu - konieczna jest jednak jej wymiana na nową.

Zadbaj o układ chłodzenia swojego motocykla razem z motofree.pl. Skorzystaj z bogatej oferty naszego sklepu i wybierz wysokiej jakości części.

pixel