Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Akumulatory motocyklowe

( ilość produktów: 248 )

Rozpoczynający się sezon motocyklowy z całą pewnością oznaczał będzie dla wielu posiadaczy jednośladów konieczność wymiany akumulatora. Jeśli zastanawiacie się, jakie akumulatory do motocykli wybrać, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyborem najlepszych podzespołów dla swoich maszyn. Sklep internetowy motofree.pl to sprawdzony i doświadczony dostawca najwyższej jakości podzespołów i części do motocykli wszystkich marek, który z pewnością spełni wszelkie Wasze oczekiwania. W naszej ofercie znajdziecie między innymi:

  • konwencjonalne akumulatory motocyklowe kwasowo-ołowiowe,
  • akumulatory do motocykli w technologii AGM (Absorbtice Glass Matt),
  • żelowe akumulatory do motoru,
  • nowoczesne akumulatory motocyklowe litowo-jonowe.

Naszą bogatą ofertę uzupełniają ponadto akumulatory do skuterów, a także niezbędny sprzęt dodatkowy taki jak ładowarki akumulatorowe czy kable rozruchowe.

Jak wybrać najlepsze akumulatory motocyklowe?

Wbrew pozorom, dobór odpowiedniego zasilania motocyklu nie jest wcale taki prosty. Motocykliści najczęściej sugerują się wielkością i mocą starej baterii. Jeżeli nie mamy jednak pewności, jakimi parametrami odznaczał się oryginalny akumulator, takie podejście jest co najmniej ryzykowne. Generalnie rzecz ujmując, wybierając akumulatory do motocykla mamy dwie opcje:

  1. Na własną odpowiedzialność wybieramy baterię odpowiadającą wymienianej,
  2. Zgłaszamy się do specjalistów, którzy doradzą najlepsze rozwiązanie.

Specjaliści pracujący w motofree.pl na podstawie katalogów producenta oraz swojego wieloletniego doświadczenia pomogą wybrać najlepsze akumulatory do motocykli, których cena będzie wyjątkowo korzystna. Sprawdź, jaki akumulator będzie najlepszy dla Twojej maszyny - skontaktuj się z nami już dziś!

Żeby pierwszy start w nowym sezonie mógł spełnić Twoje oczekiwania, musisz zastanowić się nad sprawdzeniem stanu akumulatora swojego jednośladu. Jeśli okaże się, że Twój akumulator motocyklowy już nie nadaje się do eksploatacji, u nas znajdziesz odpowiedniego następcę.

Akumulatory do motocykli ? wybierz swój model na MOTOFREE

W naszym sklepie internetowym oferujemy niezawodne akumulatory do motocykli najlepszych producentów. Różnorodność naszej oferty pozwala na dostosowanie modelu do wymagań każdego pojazdu. Najpopularniejsze typy akumulatorów to żelowy oraz AGM. Żelowy akumulator motocyklowy umożliwia jazdę każdego typu, również ekstremalną. Oznacza to, że taki akumulator jest odporny na uszkodzenie podczas pracy, gdy motocykl przyjmuje różne położenia, na przykład mocno się przechyla. Akumulator do motoru AGM zawiera hermetycznie izolowane włókno szklane, otaczające płyty ołowiane, impregnowane elektrolitem. Może zdarzyć się, że akumulator nie został fabrycznie zalany elektrolitem, w tym przypadku należy go napełnić i pozostawić do impregnacji na 12 godzin. Oba typy akumulatorów wymagają regularnego ładowania.

Jaki powinien być akumulator do motoru?

Akumulator do motocykla musi być przede wszystkim niezawodny. Od pojawienia się opcji elektrycznego rozrusznika niezawodność akumulatora gra coraz większą rolę. Konstrukcja akumulatorów do motocykli jest jednolita i mocna, żeby mogła wytrzymać stałe natężenie wibracji oraz ewentualne przewrócenie się pojazdu. Dodatkowo Twój jednoślad obciąża baterię ciągle włączonym światłem przednim, ewentualnie światłami stroboskopowymi, podgrzewaniem manetek oraz działaniem elektronicznego systemu bezpieczeństwa. Jeśli standardowa pojemność akumulatora dla motocykli ma dla Ciebie za małą wartość, można zastanowić się nad zakupem baterii o większej pojemności. Ograniczeniem i punktem odniesienia będzie w tym przypadku wyłącznie rozmiar obudowy akumulatora.


Zapraszamy na MOTOFREE, chętnie udzielimy porad w kwestii zakupu nowego, niezawodnego akumulatora!

pixel