Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Kierownice, chwyty, manetki rowerowe

( ilość produktów: 123 )

Zarówno podczas turystycznych wypraw w malownicze tereny, jak i bardziej ekstremalnych przygód kolarskich, wygoda i dobra sterowność Twoich dwóch kół powinny być priorytetem. W sklepie Motofree znajdziesz nie tylko kierownice rowerowe, lecz także liczne akcesoria, dzięki którym dopasujesz każdy szczegół do swoich potrzeb. Nasza oferta to również szeroki wybór manetek, rączek, nakładek, uchwytów oraz innych dodatków, których potrzebuje rower.

Kierownica roweru - jakie funkcje pełni?

Źle dobrany kształt poszczególnych elementów jednośladu może nie tylko przyczynić się do odczuwania dyskomfortu podczas jazdy, lecz także negatywnie wpływać na bezpieczeństwo i obciążać sylwetkę podczas jazdy. Kierownica rowerowa służy przede wszystkim do określania kierunku jazdy, jednak dzięki odpowiedniemu rozmiarowi i kątom wygięcia zapewniają również stabilne oparcie. Dodatki takie jak uchwyty, nakładki, rączki, dźwignie hamulca czy manetki do roweru można dobierać w bardziej swobodny sposób, stawiając komfort na równi z estetyką.

Jak wybrać najlepszy kształt kierownicy rowerowej dla siebie?

W wypadku układu sterowania największe znaczenie ma kształt - a tych w naszym ofercie znajdziesz wiele! Dopiero po jego wybraniu można zastanawiać się nad dodatkowymi akcesoriami, takimi jak manetki, uchwyty rowerowe na kierownicę, rączki, nakładki, podkładki i wianki. Modele górskie czy MTB zazwyczaj cechują się prostym układem sterowania zapewniającym lepszy balans, a rowery do poruszania się po mieście kierownicą wygiętą na kształt łuku.

Jednoślady szosowe wymagają specjalnych rozwiązań - kształt rury modelowany jest w taki sposób, aby rowerzysta mógł mocno pochylić się do przodu, trzymając się rączek. Rowery tego typu często wyposażone są również w specjalne uchwyty i nakładki, takie jak rogi, które zwiększają wygodę i bezpieczeństwo podczas utrzymania aerodynamicznej pozycji. W innych miejscach umieszczone są również inne udogodnienia, takie jak manetki do przerzutek czy dzwonek.

Akcesoria do kierownicy rowerowej - co warto o nich wiedzieć?

Kiedy już wybierzesz najlepszy dla siebie kształt rury, warto dodać do niej wyposażenie i dodatki, które zwiększą jej funkcjonalność oraz wygodę użytkowania. Podstawą jest odpowiednia rączka do roweru ? czyli gumowy lub piankowy grip, który zapewnia lepszy chwyt oraz izoluje dłonie od zimna metalowej rury. Ważną częścią są także manetki, które pozwalają na wygodne i efektywne manipulowanie przerzutkami rowerowymi - są szczególnie ważne w modelach górskich i sportowych.

W naszej ofercie znajdziesz również rozmaite nakładki na kierownicę rowerową - od lekkich, taśmowych owijek aż po piankowe gripy. Oprócz tego posiadamy również usprawnienia konstrukcyjne, które pozwolą Ci dodać praktyczny, personalizowany akcent dla Twojej wygody, takie jak uchwyty na pompkę lub bidon, rogi czy wsporniki. Jeśli więc Twój rower potrzebuje gruntownego odświeżenia, koniecznie poznaj ofertę Motofree ? tutaj znajdziesz najszerszy wybór uchwytów, manetek, nakładek, rączek i wielu innych akcesoriów do Twojej kierownicy rowerowej!

pixel