Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Koła i felgi do quada

( ilość produktów: 21 )

Koła i felgi do quada

Jesteś pasjonatem jazdy terenowej? Chętnie odpalasz swojego ATV, by poszaleć po okolicy? W sklepie Motofree.pl doskonale rozumiemy Twoje hobby! Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę wysokiej jakości części zamiennych, spośród których największym uznaniem cieszą się nasze koła i alufelgi do quada. Oferujemy całą gamę akcesoriów niezbędnych do utrzymania maszyny w należytej sprawności. Proponujemy również felgi stalowe, łańcuchy, kołpaki, opony i piasty. Zapoznaj się z naszym katalogiem produktów i wybierz moduły dopasowane do Twojego pojazdu.

Felgi do quada — na co zwrócić uwagę

Duże uszkodzenia oznaczają przeważnie konieczność wymiany całej felgi w quadzie. W Motofree.pl przygotowaliśmy dla Ciebie przejrzystą ofertę, dzięki której bez większych trudności odnajdziesz potrzebną Ci część. Zachęcamy także do skorzystania z intuicyjnej wyszukiwarki komponentów do ATV. Przed zakupem koniecznie sprawdź następujące parametry techniczne felgi:

  • rozmiar — średnica i szerokość (125 8 cali, 125 10 cali, 110 12 cali, felgi do quada 14 cali i wiele innych),

  • rozstaw śrub,

  • odsadzenie.

Wszystkie felgi do quada posiadają atesty bezpieczeństwa. Koła, opony, piasty, łańcuchy — przedstawiamy cały komplet wyposażenia służącego do przenoszenia napędu w ATV, dzięki czemu nie musisz już szukać nigdzie indziej!

Jak odczytać rozmiarówkę felg do quadów?

Jeśli nigdy wcześniej nie wiedziałeś potrzeby wymiany felgi ATV, możesz mieć trudności w zrozumieniu specyficznych oznaczeń i nomenklatury. Niezależnie od tego, czy kupujesz cały komplet (koła do quada z felgami stalowymi lub aluminiowymi), czy raczej szukasz pojedynczych elementów — mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Wybór niewłaściwego produktu skutkuje niedopasowaniem do układu jezdnego i brakiem kompatybilności z takimi częściami jak piasty, łańcuchy, kołpaki czy opony. Twoim pierwszym krokiem powinno być przeczytanie opisu technicznego wybranych akcesoriów lub skontaktowanie się z naszymi ekspertami.

W pojeździe typu quad felgi odgrywają kluczową rolę. Przenoszą gigantyczne obciążenia i warunkują bezpieczną jazdę. Niestety, nawet najmocniejsze felgi do quadów 8 cali, 10 cali lub 14 cali wcześniej czy później ulegają zużyciu. Oznaczenia standaryzowanymi symbolami pomagają rozeznać się w ofercie rynkowej i dopasować rozmiar podzespołów do danego modelu ATV. Pierwsza część znakowania (np. 14x7) dotyczy wysokości i szerokości wyrażonej w calach. Podany przykład mówi, że chodzi o felgi do quada 14 cali.

Drugim istotnym parametrem koła do quada (obowiązuje zarówno dla felgi stalowej, jak i wykonanej z aluminium), jest wewnętrzne i zewnętrzne odsadzenie względem mocowania. Zapis przybiera formę z plusem (np. 4+3). Ostatni składnik znakowania dotyczy rozstawu i liczby otworów (np. 4/137).

Koła, felgi, kołpaki, opony, łańcuchy i piasta do quada stanowią system naczyń połączonych. Przy zakupie warto zwrócić szczególną uwagę na wspomniane tutaj oznaczenia. W razie wątpliwości, specjaliści sklepu Motofree.pl służą fachową poradą. Skontaktuj się z nami i uniknij straty czasu spowodowanej zakupem niewłaściwych akcesoriów.

Koła i opony do quadów w wielu wersjach rozmiarowych

Wybór właściwego ogumienia jest równie ważny, co dopasowanie samej felgi. W Motofree.pl znajdziesz m.in. opony do quada 125 8 cali (tył i przód), 10 cali, 12 cali i 14 cali. Prezentujemy wyłącznie opony renomowanych producentów. Kołpaki do quada nadają pojazdowi ATV niepowtarzalnego stylu, jednak to właśnie ogumienie w znacznie większym stopniu odpowiada za Twoje bezpieczeństwo.

Dynamiczna jazda generuje wiele wyzwań dla przyczepności do podłoża. Koło quad 110 i 125 zachowuje się inaczej, co powinno zostać odzwierciedlone przy zakupie opony. U nas szybko odszukasz właściwy asortyment. Z nami możesz mieć pewność, że zarówno felga do quada 10 cali, jak i koła na quad 12 cali spełnią rygorystyczne kryteria jakościowe.

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dostosować głębokość i rodzaj bieżnika do Twojego stylu kierowania pojazdem. Felgi, koła, opony, kołpaki, łańcuchy — te i wiele innych akcesoriów czekają na właścicieli ATV, którym zależy na przyjemnej, bezawaryjnej i bezpiecznej jeździe.

 

pixel