Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Odrdzewiacze i środki penetrujące

( ilość produktów: 17 )

Środki do usuwania rdzy z karoserii

Proponujemy szeroki wybór preparatów do walki z korozją auta. Oferowane odrdzewiacze do karoserii i płyny penetrujące pozwalają na przywrócenie pierwotnego wyglądu powierzchni oraz zabezpieczenie jej przed dalszym korodowaniem na długi czas. Działają skutecznie i są dostępne w atrakcyjnych cenach. Sprawdź nasze środki do usuwania rdzy, zamów je już teraz i pozbądź się niepożądanych zmian z samochodu!

Jak powstaje rdza na karoserii i dlaczego jest szkodliwa?

Do rdzewienia dochodzi, gdy tlen z powietrza reaguje z metalem w obecności wilgoci. Proces ten przyspieszają sole i chemikalia obecne na drogach, zwłaszcza w okresie zimowym. Jest on niebezpieczny, ponieważ powoduje stopniowe niszczenie elementów nadwozia.

Początkowo pojawiają się niewielkie plamki, ale z czasem mogą powstać głębokie ubytki i dziury. Osłabione elementy blachy tracą wytrzymałość, co zagraża bezpieczeństwu jazdy. Warto więc sięgnąć po odpowiedni środek, np. płyn penetrujący rdzę (odrdzewiacz), aby zabrać się za jej usuwanie od razu po zdiagnozowaniu problemu.

Korozja może również przenosić się na inne części samochodu. Atakuje przede wszystkim miejsca, w których lakier został uszkodzony, np. w stłuczce. Jednak z czasem rozprzestrzenia się na większe obszary. Dlatego ważne jest jak najszybsze pozbycie się pierwszych oznak korozji, na co pozwala odpowiedni odrdzewiacz, czyli środek penetrujący do usuwania rdzy z karoserii.

Rodzaje płynów odrdzewiających do karoserii

Wyróżniamy dwa rodzaje odrdzewiaczy: konwertory i inhibitory. Płyny penetrujące zaliczane do tej pierwszej kategorii chemicznie przekształcają korozję w trwałe, nierozpuszczalne związki. Dzięki temu rdza traci swój charakter niszczący, co zapobiega jej dalszemu rozprzestrzenianiu się. Środki z grupy konwertorów dobrze penetrują skorodowaną karoserię i tworzą stabilną powłokę ochronną. Można je stosować na powierzchnie pokryte głęboką korozją.

Inhibitory działają zaś poprzez tworzenie na metalu cienkiej warstwy ochronnej, która izoluje go od tlenu i wilgoci. Dzięki temu proces korodowania zostaje zatrzymany. Tego rodzaju środek do usuwania rdzy z karoserii jest skuteczny przy powierzchownych zmianach. Dobrze sprawdza się jako zabezpieczenie przed rozwojem korozji.

Wybierając odrdzewiacz penetrujący do karoserii, warto zwrócić uwagę na skład. Najlepsze płyny zawierają fosforan cynku, który dobrze penetruje korozję, a także taniny, tworzące warstwę zabezpieczającą. Zdecyduj się na produkt dostosowany do rodzaju i stopnia zaawansowania rdzy na Twoim aucie. Stosując dany środek zgodnie z instrukcją, możesz liczyć na jej skuteczne usuwanie i zabezpieczenie powłoki przed dalszym niszczeniem.

Jak stosować odrdzewiacz do karoserii?

Pierwszym krokiem jest dobór preparatu dopasowanego do rodzaju i stopnia zaawansowania korozji. Do nalotów i powierzchownych zmian wystarczą odrdzewiacze do karoserii w sprayu, podczas gdy głębokie ubytki wymagają specjalistycznych odrdzewiaczy – środków w płynie o właściwościach penetrujących.

Kolejna ważna kwestia to właściwe przygotowanie powierzchni. Korozja i zanieczyszczenia muszą zostać starannie usunięte, najlepiej mechanicznie i za pomocą preparatów czyszczących. Karoseria powinna być sucha, wolna od kurzu i tłuszczu.

Zaaplikuj odrdzewiacz zgodnie z instrukcją producenta. Często wymagane są powtórne nałożenia i odczekanie określonego czasu między warstwami. Po zadziałaniu środka penetrującego rdzę w płynie lub innego typu konieczne będzie dokładne spłukanie powierzchni strumieniem wody.

Zamów środek penetrujący i zapomnij o rdzy na swoim aucie

Ostatnim krokiem jest nałożenie warstwy zabezpieczającej – podkładu i lakieru samochodowego. W ten sposób zapewnisz karoserii trwałą ochronę przed ponownym pojawieniem się rdzy. Stosując nasze odrdzewiacze, możesz liczyć na skuteczne usuwanie korozji ze swojego auta. Proponujemy środki penetrujące w płynie i sprayu o działaniu zarówno powierzchniowym, jak i strukturalnym. Dobierz odpowiedni produkt pod kątem swoich wymagań i zamów go już teraz w atrakcyjnej cenie!

 

pixel