Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Mocowania i uchwyty motocyklowe

( ilość produktów: 114 )

Mocowania i uchwyty motocyklowe

Mocowanie jednostki napędowej odgrywa fundamentalną rolę w całej konstrukcji jednośladu. Jednym z najważniejszych podzespołów pozwalających na montaż silnika motocyklowego jest uchwyt, który w wielu wersjach zamówisz w naszym sklepie. Dowiedz się więcej i kup odpowiedni wariant już teraz!

Budowa uchwytu do silnika motocyklowego

Ten element składa się zwykle z ramy nośnej wykonanej ze stali mocowanej. Przytwierdza się do niej tuleje dystansowe wykonane z gumy lub tworzywa sztucznego, które tłumią drgania jednostki napędowej. Uchwyt do silnika motocyklowego montowany jest za pomocą śrub ze stali nierdzewnej lub stopów aluminium, co zapewnia wytrzymałe połączenie.

Jego poszczególne elementy wykonywane są z różnych materiałów ze względu na pełnione funkcje. Rama nośna musi być sztywna, dlatego do jej produkcji stosuje się stal. Tuleje z kolei powinny tłumić drgania, więc używa się miękkich i elastycznych tworzyw lub gumy. Śruby narażone są zaś na korozję, stąd zastosowanie stali nierdzewnej i stopów aluminium. Dobór odpowiednich materiałów zapewnia trwałość i niezawodność uchwytu do silnika motocyklowego.

Montaż uchwytu

Mocowanie tego podzespołu jest kluczowym etapem budowy jednośladu. Od prawidłowego zamocowania silnika motocyklowego zależy bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Prace obejmują poniższe czynności.

1. Przygotowanie ramy i uchwytu. Należy oczyścić powierzchnie styku tych dwóch elementów, aby zapewnić stabilne połączenie. Trzeba też sprawdzić wymiary i dopasowanie elementów.

2. Umiejscowienie podzespołu. Powinno się ustawić go w docelowej pozycji i zaznaczyć otwory montażowe oraz wywiercić je w ramie zgodnie z wyznaczonymi punktami.

3. Montaż wstępny. Przykręcić lekko do ramy, kontrolując ustawienie. Dokręcić śruby z momentem obrotowym zgodnym z zaleceniami producenta.

4. Sprawdzenie mocowania. Wymierzyć ustawienie za pomocą poziomicy. W razie potrzeby wyregulować położenie, poluzowując i dokręcając śruby mocujące.

5. Montaż. Posadowić silnik i przykręcić go śrubami z odpowiednim momentem. Sprawdzić stabilność całej konstrukcji.

W naszym sklepie kupisz solidne i trwałe uchwyty motocyklowe w dobrych cenach. Zapoznaj się z aktualną ofertą i zamów już teraz!

pixel