Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Crash pady

( ilość produktów: 4 )

Crash pady

Oferowane elementy pełnią bardzo ważną funkcję w jednośladach, ponieważ chronią pojazd i kierowcę przed poważnymi uszkodzeniami podczas upadku. Crash pad na motocykl i skuter amortyzuje uderzenie, zapobiegając uszkodzeniom ramy, silnika, zbiornika paliwa oraz innych części konstrukcyjnych. Dzięki nim również obrażenia cielesne mogą być znacznie mniejsze.

Zastosowanie i zalety crash padów motocyklowych

Specjalna konstrukcja dostępnych w naszym sklepie crash padów ułatwia pochłanianie dużej części energii uderzenia. Polimer, z którego wykonane są wkładki, stopniowo ściera się podczas poślizgu i tym samym wyhamowuje motocykl czy skuter. W rezultacie siła uderzenia rozkłada się na dłuższy dystans i jest mniejsza.

Warto zainwestować w crash pady motocyklowe, ponieważ nawet przy niewielkiej prędkości mogą uratować jednoślad przed poważnymi uszkodzeniami. Ich zastosowanie przekłada się też na zwiększenie bezpieczeństwa samego motocyklisty.

Rodzaje i budowa crash padów

Dostępne w naszym asortymencie crash pady do motocykla i skutera różnią się pod względem konstrukcji i przeznaczenia. Można wyróżnić kilka głównych rodzajów:

  • drogowe – przeznaczone do pojazdów używanych na co dzień; mają mocowanie na stałe, są masywniejsze i cięższe,
  • wyścigowe – lżejsze i krótsze, aby zmniejszyć obciążenie ramy; są wyposażone we wkład polimerowy, który można szybko wymienić bez demontażu całego crash padu,
  • do nadwozia – chronią boki motocykla i skutera; najczęściej wykonuje się je z tworzywa ABS,
  • na silnik – z reguły aluminiowe, zabezpieczają jednostkę napędową i układ wydechowy przed uszkodzeniami.

Materiał, z którego stworzone są te produkty, musi łączyć wysoką wytrzymałość z elastycznością. Przeważnie stosuje się polimery o gęstej strukturze, które skutecznie tłumią energię uderzenia. Precyzyjne wykonanie kształtu tych elementów sprawia, że pasują idealnie do konkretnego modelu motocykla czy skutera.

Nowoczesne crash pady, które w dobrej cenie kupisz w naszym sklepie, mają ergonomiczny kształt, niewielkie rozmiary i niską wagę. Pozwalają skutecznie chronić pojazd i ciało kierowcy, minimalizując negatywny wpływ na osiągi. Już teraz zamów wybrany model i popraw bezpieczeństwo jazdy!

 

pixel