Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Środki do czyszczenia hamulców i tarcz hamulcowych

( ilość produktów: 7 )

Środki do czyszczenia hamulców i tarcz hamulcowych

Na tej wirtualnej półce naszego sklepu znajdziesz specjalistyczny preparat do pielęgnacji. W atrakcyjnej cenie kupisz płyn do czyszczenia hamulców. Dzięki specjalnie opracowanej formule sprawnie usuniesz smar, olej i inne zanieczyszczenia. Do odtłuszczania tarcz hamulcowych, klocków, zacisków, bębnów polecamy szybkoschnący środek o wysokiej zdolności rozpuszczającej. Do mycia i konserwacji proponujemy profesjonalny brake cleaner.

Dlaczego tak kluczowe znaczenie ma używanie odpowiedniej motochemii do mycia i czyszczenia hamulców?

Układ hamowania, a szczególnie zaciski i tarcze należą do podzespołów, których zabrudzenia mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy motocyklem. Wyjątkowo groźny jest tu tłusty osad na powierzchni tych elementów. Ich zabrudzenie grozi wyraźnym osłabieniem pracy hamulców. Wymaga to więc regularnej konserwacji i mycia wykorzystującego odpowiedni preparat.

Określany jako brake cleaner środek do czyszczenia i odtłuszczania tarcz hamulcowych skutecznie usuwa brud drogowy, zużyte smary i pozostałości oleju. Dzięki temu można zredukować piszczenie. Ważną zaletą jest też to, że specjalistyczne detergenty motocyklowe szybko odparowują, co minimalizuje ryzyko pozostawienia osadów, gwarantując czystość i skuteczność działania układu.

Profesjonalny płyn do czyszczenia i mycia tarcz hamulcowych oraz odtłuszczania to uniwersalny i wszechstronny preparat.

Preparaty do całorocznej konserwacji układu hamulcowego – niezbędne wyposażenie warsztatów motocyklowych

Bezpieczeństwo podczas jazdy jest priorytetem każdego użytkownika jednośladu. W tym kontekście niezwykle istotną rolę odgrywa prawidłowo działający układ hamulcowy. Profesjonalne warsztaty motocyklowe powinny być zaopatrzone w odpowiednie preparaty do całorocznej konserwacji.

Dostępne w naszej ofercie wysokiej klasy środki do czyszczenia hamulców oraz odtłuszczania i mycia:

  • są bezpieczne dla wszystkich elementów układu: klocków, tarcz, bębnów, przewodów,

  • poprawiają skuteczność hamowania,

  • zwiększają żywotność klocków hamulcowych.

Środki można je stosować do zabiegów mycia i odłuszczania podzespołów motocykli, skuterów, quadów i innych pojazdów mechanicznych.

Preparaty i cleanery do czyszczenia hamulców – postaw na profesjonalny sklep motocyklowy MotoFree

Podczas eksploatacji motocykla, szczególnie w warunkach off-roadowych hamulce narażone są na działanie wilgoci, brudu i soli. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo jazdy, ważne jest regularne odtłuszczanie, czyszczenie tarcz hamulcowych, klocków oraz innych części.

Oferowane online w sklepie MotoFree płyny i środki zawierają specjalne substancje, które zarówno usuwają zanieczyszczenia, jak i chronią przed korozją. Sprzedawane preparaty do hamulców pochodzą od renomowanych producentów, dlatego masz pewność, że stosujesz preparaty, spełniające wymagane standardy techniczne i jakościowe.

Regularna konserwacja układu hamulcowego przy użyciu wysokiej jakości środków do czyszczenia, profesjonalnych płynów do mycia i motochemii do odtłuszczania – to gwarancja bezpiecznej jazdy.

pixel