Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Klocki hamulcowe motocyklowe

( ilość produktów: 364 )

W każdym pojeździe mechanicznym bardzo ważny jest układ odpowiadający za jego zatrzymywanie się. Samochody czy jednoślady osiągają niemałe prędkości podczas jazdy, układ taki musi cechować się więc wysoką wydajnością. Dlatego też w tej kategorii naszego sklepu internetowego, proponujemy klocki hamulcowe motocyklowe. Nasze produkty z całą pewnością zapewnią każdemu kierowcy najwyższe bezpieczeństwo podczas jazdy. Zapraszamy więc do inwestycji w klocki hamulcowe do skutera i motocykla w dobrej cenie.

Kiedy wymienić klocki motocyklowe i skuterowe?

W momencie hamowania, układ rozgrzewa się do wysokich temperatur. Niekiedy jego elementy mogą ulec uszkodzeniu w wyniku spalenia. Jest to jedna z sytuacji, w których koniecznie trzeba dokonać wymiany poszczególnych części wymiennych. Klocki hamulcowe do skutera 4t lub 2t (jakie znajdziesz w naszym sklepie) powinny być też wymienione w momencie ich przegrzania lub zeszklenia, nawet jeśli z pozoru wyglądają na nieuszkodzone, jak nowe. Dzięki nim możesz cieszyć się bezpieczną jazdą swoim motocyklem lub skuterem.

Produkty dostępne w tej kategorii sklepu MotoFree.pl

Zapraszamy do inwestycji w klocki hamulcowe do skutera 2t, 4t lub innych modeli, a także do motocykli. W ofercie mamy bogaty wybór produktów bardzo dobrych cenach. Z całą pewnością te elementy, doskonale sprawdzą się w Twoim jednośladzie, zapewniając Ci bezpieczeństwo podczas jazdy. Dzięki nim możesz podróżować przez wiele tysięcy kilometrów bez strachu. Nie czekaj, już teraz zdecyduj się na zakup artykułów, jakie przygotowaliśmy w tej kategorii naszego sklepu internetowego.

Dlaczego warto kupować w MotoFree.pl?

Przede wszystkim dlatego, że proponujemy między innymi wysokiej klasy elementy wymienne do jednośladów. To jednak nie wszystko, ponieważ w parze z ich jakością idzie także wyjątkowo atrakcyjna cena. Co więcej, proponujemy bardzo szybką realizację zamówienia, tak aby zakup już wkrótce znalazł się w Twoich rękach oraz zapewnił Ci zarówno bezpieczeństwo, jak i wygodę jazdy.

Najpopularniejsze klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe motocyklowe

W tej kategorii sprzedajemy wysokiej jakości fabrycznie nowe podzespoły motocyklowe. Prezentowane akcesoria pasują do wielu modeli jednośladów europejskich i japońskich marek. Klocki hamulcowe do motocykli i skuterów dostępne są w różnych rozmiarach i grubościach, na przód i tył. Szczegółowe parametry znajdziesz, klikając w konkretny wyrób.

W sklepie Moto Free mamy szeroki asortyment, atrakcyjne ceny, artykuły renomowanych producentów. Zapraszamy do przejrzenia katalogu i składania zamówień.

Rola i znaczenie klocków hamulcowych

Po przekroczeniu wartości granicznych części, ze względu na wyraźny spadek skuteczności pracy, należy wymienić na nowe podzespoły o parametrach adekwatnych do charakterystyki danego pojazdu i zaleceń producenta. Zużyte lub uszkodzone motocyklowe klocki hamulcowe są poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa jazdy. Ich niewłaściwe funkcjonowanie może prowadzić do:

  • wydłużenia drogi hamowania,

  • utraty panowania,

  • zwiększenia ryzyka kosztownej awarii pojazdu.

Dlatego niezbędne jest regularne monitorowanie stanu tych motocyklowych podzespołów oraz ich wymiana w przypadku stwierdzenia znacznej erozji, pęknięć czy innych defektów. Współcześnie stosowane klocki hamulcowe do motocykli i skuterów są produkowane z różnych materiałów. Ich skuteczność jest ściśle związana z warunkami eksploatacyjnymi oraz stylem jazdy użytkownika.

Rodzaje klocków hamulcowych i ich właściwości

Do wyboru są okładziny przeznaczone do motocykli i skuterów drogowych, pojazdów terenowych i ścigaczy wyścigowych (torowych). Motocyklowe klocki hamulcowe obejmują m.in. wersje:

  • organiczne – najlepsze do modeli jednośladów lżejszych, o mniejszych pojemnościach oraz użytkowników oczekujących miękkiej reakcji na naciśnięcie klamki,

  • metaliczne – dla większych pojazdów oraz osób, które chcą jeździć szybko i hamować mocno i precyzyjnie,

  • metalowo-ceramiczne – charakteryzujące się wydłużoną żywotnością i bardzo dobrą odpornością na wysokie temperatury, co sprawia, że są idealne do sportowej jazdy.

  • karbonowe – dedykowane do zastosowań torowych.

Klocki hamulcowe do skutera są projektowane z uwzględnieniem osiągów i masy pojazdu. Charakterystyka pracy jest podobna do motocykli drogowych.

Dobór okładzin hamulcowych – co warto wiedzieć?

Wszystkie akcesoria powinny spełniać aktualnie obowiązujące normy techniczne wymagane podczas pracy w warunkach, do jakich zostały przeznaczone. Optymalnym rozwiązaniem jest fabrycznie nowy produkt rekomendowany przez producenta motocykla i skutera.

Jednym z częściej popełnianych błędów jest korzystanie z części o zbyt agresywnej specyfikacji. Wielu użytkowników próbując poprawić skuteczność działania swoich układów, sięga po wyczynowe produkty. Sportowe wersje wymagają jednak odpowiedniej temperatury pracy i specjalistycznej obsługi.

Każdy typ pojazdu ma swoją charakterystykę i parametry techniczne. Warto o tym pamiętać przy doborze motocyklowych kloców hamulcowych. W razie wątpliwości i pytań – zapraszamy do kontaktu. Specjaliści z MotoFree chętnie pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie!

pixel