Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Motocyklowe pompy paliwa

( ilość produktów: 24 )

Pompy paliwowe to jedne z kluczowych elementów układu paliwowego motocykla, odpowiedzialne za dostarczenie paliwa pod odpowiednim ciśnieniem ze zbiornika do silnika. Ich awaria prowadzi do całkowitego zatrzymania silnika i konieczności wymiany uszkodzonych części na nowe. Chcąc uniknąć niespodziewanego postoju warto zawczasu zapoznać się z ofertą sklepu motofree.pl i wybrać wysokiej jakości pompy paliwa do motocykli oraz skuterów.

Jak działają pompy paliwa do motocykli?

Wraz z rozwojem motoryzacji zmieniał się sposób funkcjonowania układu paliwowego. W starych, gaźnikowych silnikach, dostarczanie paliwa do silnika odbywało się niejako z automatu. Względy bezpieczeństwa wymusiły jednak zmiany, których efektem jest dzisiejsza pompa paliwa. W większości współczesnych silników występuje ona w jednym z dwóch wariantów:

  •     rotacyjnym - kluczowym elementem działania jest dysk zbierakowy, którego obrót wytwarza siłę odśrodkową, wypychającą paliwo w kierunku ujścia pompy;
  •     wirnikowym - elementem roboczym jest w nich obracający się wirnik łopatkowy, który powoduje wzrost ciśnienia oraz energii kinetycznej pompowanej cieczy.

Pompy paliwowe - jak rozpoznać awarię?

Nawet dla doświadczonych motocyklistów awaria pompy paliwa będzie sporym zaskoczeniem. Symptomy świadczące o problemie są bowiem dość dyskretne. Zazwyczaj kłopoty z układem paliwowym wiążą się z utratą mocy, problemem z rozruchem oraz poszarpywaniem i przygasaniem silnika. Jeśli zauważysz któryś z wymienionym objawów, jak najszybciej oddaj swoją maszynę w ręce zaufanego mechanika.


W ofercie sklepu motofree.pl znajdują się pompy paliwa dopasowane do wszelkiego rodzaju jednośladów. Z szerokiego wyboru zadowoleni będą nie tylko motocykliści - do funkcjonowania każdego współczesnego silnika potrzebna jest bowiem pompa paliwa. Skuter albo motorower? W naszym sklepie znajdziesz części również do tych maszyn.

pixel