Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Hamulce rowerowe

( ilość produktów: 72 )

Aby bezpiecznie poruszać się po drogach rowerem, należy zadbać o to, by był on w pełni sprawny. Nie da się przewidzieć wszystkich sytuacji, które mogą zdarzyć się podczas codziennych dojazdów do szkoły, pracy czy wycieczek z bliskimi. Czasami trzeba przyspieszyć, zwolnić lub nagle zahamować. Z tego względu układ hamulcowy roweru musi obowiązkowo działać bez zarzutu. W jego skład wchodzą różne części, które z biegiem czasu lub w wyniku intensywnej eksploatacji się zużywają. W takim przypadku konieczne jest ich serwisowanie lub wymiana. 

Nie wiesz, gdzie możesz zaopatrzyć się w profesjonalne hamulce do roweru? Zapraszamy do poznania dostępnej u nas oferty!

Szeroki wybór hamulców rowerowych

Jeśli chodzi o hamulce rowerowe, istnieje wiele ich rodzajów, zależnie od typu układu. Do niedawna najpopularniejsze był mechaniczne, składające się z takich części, jak szczęki oraz tarcze. Działają one na zasadzie blokady kół za pomocą wymienionych wcześniej elementów, przy zastosowaniu odpowiedniej konstrukcji z tzw. klamek i linek. Poza tym w rowerze mogą wystąpić też układy pedałowe, w których do hamowania dochodzi poprzez zablokowanie pedałów, a także hydrauliczne. W tych ostatnich wykorzystuje się specjalny typ hamulca, który zapewnia większy komfort i niezawodność niż jego mechaniczne odpowiedniki. Choć bywa droższy i trudniejszy w serwisowaniu, jego popularność niezmiennie wzrasta. Najlepiej sprawdza się w modelach stworzonych do jazdy w trudnych warunkach, np. górskich.
 
W ofercie sklepu możesz znaleźć profesjonalnej jakości szczęki hamulcowe do roweru, tarcze, a także hamulce hydrauliczne i bogaty wybór innych części, niezbędnych do prawidłowego oraz bezpiecznego funkcjonowania omawianego środka komunikacji.

Technicznie sprawny rower to podstawa

Niezależnie od tego, czy korzystasz z jednośladu, aby dotrzeć do szkoły lub pracy, czy wolisz krótkie wycieczki po okolicy, zawsze warto mieć na względzie bezpieczeństwo – swoje oraz innych osób napotkanych na drodze. Sprzęt musi więc być regularnie przeglądany i serwisowany. Jeśli chodzi o hamulce, rower powinien posiadać przynajmniej jeden sprawnie działający. Nieważne, czy będzie to wariant szczękowy, tarczowy, czy pedałowy.

Postaw na jakość hamulca rowerowego

Podczas jazdy nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie niespodziewanie zwolnić lub się zatrzymać. Dlatego rola sprawnego układu hamulcowego roweru jest tak istotna. Co więcej, wpływa to również na komfort jazdy. Tak więc w przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości w jego działaniu, należy oddać model do serwisu lub samodzielnie wymienić części. Bez względu na fakt, czy potrzebny jest nowy hamulec rowerowy tylny, szczęki, tarcze, czy też jeszcze inne elementy, warto postawić na produkty wysokiej jakości.
 
W ofercie sklepu i serwisu MOTOFREE możesz zaopatrzyć się w profesjonalne części do rowerów, dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i w przystępnej cenie. W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Już dziś poznaj naszą ofertę hamulców rowerowych i wybierz wysokiej klasy produkty!

pixel