Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Linki hamulcowe rowerowe i pancerze

( ilość produktów: 33 )

Łączenia elementów sterujących na kierownicy bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo jazdy na dwóch kołach. Linka hamulcowa do roweru, przewody łączące manetkę do przerzutek z kołami oraz zabezpieczające je osłonki to elementy, od których zależy Twoje bezpieczeństwo i stopień kontroli, który masz nad pojazdem. W Motofree znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria hamulca rowerowego o różnych długościach i parametrach.

Jak dobrać linkę hamulcową do roweru?

Na rynku istnieją różne opcje elementów do układu sterowania, a zasady ich dobierania najczęściej opierają się na głównym przeznaczeniu roweru. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest galwanizowana linka do hamulca rowerowego, którą wyróżnia przede wszystkim cena. Takie przewody są pokryte osłonką z cynku, która chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi ? nie ma jednak dużej odporności na warunki atmosferyczne. Takie układy hamulcowe polecane są przede wszystkim osobom, które lubią okazjonalne, rekreacyjne przejażdżki.

Wielbicielom ekstremalnych wrażeń rowerowych polecamy raczej linki hamulcowe wykonane ze stali nierdzewnej, które nawet przy częstej styczności z wilgocią nie są podatne na korozję. W sklepie Motofree zakupisz takie akcesoria do roweru również w wersji z pancerzem, które są już gotowe do montażu. Taki przewód hamulca pozwoli Ci zaoszczędzić czas, który trzeba poświęcić na samodzielne założenie osłonki.

Pancerze i osłony na rowerowe linki hamulcowe - do czego służą?

Stal lub metale ocynkowane to materiały, które są odporne na szarpnięcia i uszkodzenia mechaniczne, dlatego ich dodatkowe zabezpieczenie może wydawać się zbędne. Nic bardziej mylnego - osłonki na linki rowerowe spełniają bardzo ważną funkcję. Elastyczne pancerze mają za zadanie zabezpieczyć układ hamulcowy przed jego zabrudzeniem. Drobinki pyłu i kurzu, które dostają się do przewodu mogą zakłócić pracę hamulca oraz przerzutek. Jeśli chcesz uniknąć problemów z układem sterowania w Twoim pojeździe, zajrzyj do Motofree ? tutaj znajdziesz najlepsze zabezpieczenia do układu sterowania roweru!

pixel