Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Smary do łańcuchów motocyklowych

( ilość produktów: 21 )

Właściwa pielęgnacja elementów w jednośladzie pozwala w skuteczny sposób przedłużyć jego żywotność. Jednym z ważniejszych preparatów jest smar do łańcucha motocyklowego. Do wyboru masz dużo produktów pod różnymi formami – oleje, woski, spreje i wiele innych. Głównym podziałem przy produktach do smarowania jest ich działanie — na mokro i na sucho. W naszej ofercie znajdziesz wiele preparatów, które pomogą Ci zadbać o motocykl.

Jak wybrać smar do łańcucha motocykla?

Wybór formy – oleju, wosku czy też innych zależy w głównej mierze od warunków, w których wykorzystywany jest motocykl. Podstawowo możemy wyróżnić mokry i suchy smar do łańcucha motocykla. Pierwszy z nich wytrzymują dłuższe przebiegi, ale wymagane jest nakładanie go na gorący łańcuch motocyklowy, a następnie odczekiwanie aż wyschnie, tak aby nie zabrudził innych elementów podczas jazdy. Z kolei drugie (najczęściej na bazie wosku bądź teflonu) należy smarować częściej, ale są bardziej odporne na rozmaite zabrudzenia, gdyż brud taki jak m.in. piasek nie przylega do nich.

Stosowanie odpowiednich preparatów m.in. oleju zwiększa trwałość oraz wydajność, co przekłada się na wydłużenie żywotności układu napędowego motocyklowego. Co więcej, większość z dostępnych na rynku środków ma także działanie antykorozyjne m.in. dzięki właściwościom wypierania wody. Produkty tego typu do smarowania, w zależności od zaleceń producenta i terenu, po którym jeździsz, należy stosować co około 300 - 1000 przejechanych kilometrów.

Wybierz smar do łańcucha swojego motocykla

Wybierz odpowiedni smar do łańcucha motocyklowego, a jeśli nie jesteś pewny, który będzie najlepszy, to z chęcią pomożemy! W tej kategorii przygotowaliśmy również smary w postaci pasty woskowej służącej do smarowania/czyszczenia starych bądź zniszczonych powierzchni lakierniczych m.in. w motocyklu.

W naszym sklepie znajdziesz mnóstwo smarów do swojego jednośladu i nie tylko. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą. Wyrusz w drogę swoich zadbanym dwukołowcem — wyposażenie, akcesoria i preparaty znajdziesz u nas!

pixel