Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Oleje do amortyzatorów motocyklowych

( ilość produktów: 40 )

Przyjemność wynikająca z jazdy jednośladem wiąże się również z odpowiednią pielęgnacją maszyny. W tym celu warto wybrać odpowiednie oleje do zawieszeń teleskopów i amortyzatorów motocyklowych, które znajdują zastosowanie zarówno w przypadku motorów, jak i skuterów. Przygotowaliśmy dla Ciebie różnorodne rodzaje, które na pewno dopasujesz do swojej maszyny, a w przypadku wątpliwości lub pytań, nasz doświadczony zespół z przyjemnością pomoże.

Jaką rolę odgrywa dobrze dobrany olej?

Jeśli zastanawiasz się jaki olej do amortyzatorów wybrać, masz skuter lub motor i rozważasz, czy jest to konieczne – spieszymy z odpowiedzią! Odpowiednie preparaty do zwieszenia teleskopów zapewniają właściwe smarowanie, chłodzenie obciążonych elementów amortyzatora, odpowiadają również za usuwanie zanieczyszczeń powstałych podczas tarcia. Ich zadaniem jest także tłumieniem dobicia i odbicia zawieszenia – wszystkie te elementy wypływają na bezpieczne poruszanie się motorem czy też skuterem.

Przy czym pamiętaj, aby regularnie sprawdzać stan płynu. Olej do amortyzatorów motocyklowych, zawieszeń teleskopów, należy wymieniać przynajmniej raz na 2 lata lub po przejechaniu 20-30 tysięcy (w zależności od producenta) kilometrów, również tyczy się to skuterów.

Na co zawrócić uwagę wybierając olej do motocykla lub skutera?

Produkty tego typu mają wiele właściwości i parametrów, niemniej jednak najistotniejszym z nich jest lepkość kinetyczna. Wartość ta wyrażona jest w jednostkach cSt – im preparat ma wyższy współczynnik, tym mniejsze tarcie będzie zachodziło między elementami amortyzatora.

Oleje do teleskopów motocyklowych pomogą Ci zadbać o prawidłowe działanie zawieszenia motoru bądź skutera. Oczywiście w celu użytkowania postępuj zgodnie z instrukcją umieszczoną na produkcie przez producenta. Jeśli nie jesteś pewien, który rodzaj wybrać, to polecamy preparaty uniwersalne, które mogą być stosowane przy wielu maszynach motocyklowych i nie tylko.

A jeśli chcesz dopytać o oleje do zawieszenia teleskopów motocyklowych bądź masz jakieś wątpliwości, to nasz doświadczony zespół chętnie pomoże! Serdecznie zapraszamy do zakupów!

pixel