Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Oleje przekładniowe do motocykli i skuterów

( ilość produktów: 49 )

Chcesz jak najlepiej zadbać o swój jednoślad? W takim razie będą Ci potrzebne odpowiednie preparaty. Jednym z najważniejszych jest olej przekładniowy do skrzyni biegów. Pomoże Ci on zabezpieczyć tę stosunkowo delikatną część skutera bądź motocykla. W naszej ofercie znajdziesz uniwersalne preparaty do przekładni od takich marek jak Motul czy też Hipol (Orlen), które pomogą Ci w tym, aby Twój jednoślad sprawnie działał przez możliwej jak najdłuższy czas.

Oleje przekładniowe

Produkty tego typu od Motul, Hipol czy też innych marek można z powodzeniem wykorzystywać zarówno w automatycznych skrzyń biegów skutera i motocykla, jak i do systemów mechanicznych i hydraulicznych.

Olej przekładniowy motocyklowy do skrzyni biegów zapewnia świetne smarowanie delikatnych części składających się na przekładnie oraz gwarantuje optymalny współczynnik tarcia. Co więcej, preparaty typowo motocyklowe wyróżnia doskonała nośność. Olej przekładniowy Motul czy też Hipol to produkty świetnej jakości dostępne w różnych wariantach zarówno ze względu na lepkość, klasę jakościową, jak i pojemność. Olej do przekładni skutera lub motoru, jeśli jest odpowiednio dobrany, to wykazuje również odporność na zużycie i starzenie.

Rodzaje olejów przekładniowych

W naszej ofercie znajdziesz wiele preparatów np. uniwersalny, mineralny Hipol do skrzyni biegów o klasie jakościowej API GL-4, który z powodzeniem można stosować zarówno do przekładni motocyklowych, jak i elementów w skuterze m.in. tylnych mostów. Mamy również środki od Motul dostępne w wielu wariantach, jak i mnóstwo innych, dzięki czemu na pewno dopasujesz rodzaj do swojego dwukołowca.

Olej do przekładni skutera lub motoru, powinien być dobierany według zaleceń producenta. Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest klasa jakościowa. Wyróżniamy dwie:

- API GL-4,

- API GL-5.

Podczas wyboru oleju przekładniowego do motocyklowych skrzyni biegów należy wybierać preparat, który zaleca producent maszyny.

Kolejną ważną kwestią jest lepkość. W naszym sklepie znajdziesz różne preparaty do przekładni skrzyni biegów motocyklowych od Motul, Hipol i innych. Niemniej do najpopularniejszych i najczęściej wybieranych należą:

- 75w90 – głównie stosowany w miejscach, gdzie istnieje ryzyko przeciążeń udarowych, środki tego typu wyróżniają się stabilnością termiczną,

- 80w90 – świetnie sprawdzi się w przekładniach głównych, spełnia swe funkcje w różnych temperaturowych.

W naszym sklepie możesz kupić wysokiej klasy oleje przekładniowe motocyklowe od Motul, Hipol i wielu innych marek, które znajdują zastosowanie w skuterach, motorach i nie tylko. Oczywiście dostępne są produkty o różnych pojemnościach.

Wybierz idealny olej przekładniowy do swojego pojazdu

Skrzynia biegów to ważny element skutera i motoru. Jeśli nie jesteś pewien, jaki środek przekładniowy motocyklowy wybrać, to z chęcią pomożemy. Nasz zespół ma ogromne doświadczenie w branży motoryzacyjnej, więc chętnie dzielimy się wskazówkami i pomagamy naszym Klientom w całym procesie zakupowym.

W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów środków od Motul, Hipol i innych. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu internetowego! Na wirtualnych półkach MOTOFREE miłośnicy jednośladów znajdą wiele ciekawych propozycji.

pixel