Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Wariatory do skuterów

( ilość produktów: 212 )

Jazda skuterem po mieście bardzo często okazuje się niełatwym zadaniem, zwłaszcza w godzinach szczytu. Należy mieć się wtedy na szczególnej baczności, gdyż sytuacje na drodze bywają niespodziewane. Do tego dochodzi ciągła zmiana biegów, co zwiększa jeszcze bardziej poczucie dyskomfortu. Niemniej, w wielu modelach opisywanych jednośladów producenci postanowili zadbać o kierowców, montując w swoich pojazdach wariatory do skuterów 4t lub 2t, które odpowiadają za zmianę przełożenia. Użytkownik po prostu operuje manetką gazu, a wymienione urządzenie robi za niego resztę, zmieniając biegi.

Wariator ? skuter 4t i 2t

Co oczywiste, poszczególne urządzenia różnią się od siebie budową oraz pasują do różnych modeli pojazdów. Wariator skuter 2T, czyli bezstopniowa skrzynia biegów do pojazdów 2-suwowych może posiadać m.in. odmienną liczbę frezów, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Analogicznie wariator 4t będzie pasować do jednośladów 4-suwowych, w szczególności do chińskich modeli z silnikiem GY6 139QMB. Wymienione rodzaje bezstopniowej skrzyni biegów, a także typ sportowy znajdziesz w naszym bogatym asortymencie.

Wariatory ? budowa i zalety

Urządzenie to składa się z kilku podstawowych elementów. Dwa talerze poruszają się na tulei, a ich zsuwanie się czy też rozsuwanie powoduje płynną zmianę przełożeń w pojeździe. Warto zaznaczyć, że to rozwiązanie pozwala zwiększyć osiągi w skuterze, co czyni je jednym z elementów tuningu. Szczególną rolę w tym procesie odgrywają rolki bezstopniowej skrzyni biegów. W zależności od własnych potrzeb cięższe rolki zapewnią większą prędkość, lecz zarazem zmniejszą wartość przyspieszenia. Lżejsze sprawią natomiast, że lepsze stanie się przyspieszenie, lecz prędkość maksymalna spadnie.

Jeżeli więc poszukujesz bezstopniowej skrzyni biegów do swojego jednośladu to w naszym asortymencie znajdziesz to, czego potrzebujesz. Na stanie posiadamy bowiem kompletne zestawy sportowe, a także 2t (do modeli 2-suwowych) oraz 4t (4-suwowe). Ponadto przygotowaliśmy elementy zamienne do każdego z posiadanych zestawów.

pixel