Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Przełączniki zespolone

( ilość produktów: 113 )

Sytuacja na drodze niejednokrotnie wymaga od motocyklisty błyskawicznej reakcji. Wszystkie najważniejsze funkcje warto mieć wówczas pod ręką. Myśląc o własnym bezpieczeństwie, warto wyposażyć swoją maszynę w przełączniki zespolone. Zmiana świateł na drogowe? Włączenie kierunkowskazu? Wybierz przełączniki zespolone do motocykli z naszej bogatej oferty i miej wszystko na wyciągnięcie ręki

Zespolone przełączniki na kierownicę motocykla

Montowany niegdyś przełącznik motocyklowy nie posiadał wielu funkcji. Proste czynności - jak włączenie świateł czy użycie klaksonu - wymagały oderwania wzroku od drogi i znalezienia w gąszczu przełączników tego właściwego. Wpływało to negatywnie zarówno na bezpieczeństwo, jak i komfort motocyklistów.


Receptą na te problemy stały się zespolone przełączniki na kierownicę motocykla. Dzięki nim wszystkie najważniejsze funkcje znalazły się w jednym miejscu, przez co prowadzenie maszyny jest obecnie bardziej intuicyjne oraz wygodne. Współczesne przełączniki motocyklowe pozwalają jednym ruchem włączyć kierunkowskaz, użyć klaksonu oraz przełączyć światła na drogowe.

Jak wybrać przełącznik na kierownicę motocykla?

Na rynku dostępna jest niezliczona ilość przełączników zespolonych - zarówno dedykowanych konkretnym modelom motocykli, jak i tych uniwersalnych. Myśląc o wyborze konkretnego modelu, warto wziąć pod uwagę:

  •     liczbę dostępnych funkcji - niektóre przełączniki zespolone posiadają jedynie funkcje zmiany świateł i kierunkowskazów. Inne pozwalają także na użycie sygnału dźwiękowego czy włączenia świateł awaryjnych;
  •     miejsce montażu - osobom praworęcznym zdecydowanie łatwiej będzie operować przełącznikiem na kierownicę zamontowanym po prawej stronie. Analogicznie, kierowcy leworęczni powinni szukać modeli montowanych po stronie lewej.

Największą trudnością przy wymianie zespolonych przełączników na kierownicę motocykla jest ich montaż. Aby wszystko działało poprawnie, należy bowiem odpowiednio podpiąć wszystkie kable do układu elektrycznego. Po zakupach w naszym sklepie obowiązkowo skonsultuj się więc z zaufanym mechanikiem i ciesz się bezpieczną oraz komfortową jazdą!

pixel