Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Przełączniki świateł długich i krótkich w motocyklu

( ilość produktów: 30 )

Jazda motocyklem po zmierzchu niejednokrotnie wymaga częstej zmiany świateł z mijania na drogowe i odwrotnie. W tym celu - oprócz solidnych lamp przednich - niezbędne jest wyposażenie maszyny w odpowiedni przełącznik do świateł. Choć to jedna z najmniejszych i najtańszych części motocykla, to jednocześnie niezwykle istotna. Niewygodny przełącznik świateł może bowiem odebrać radość z jazdy, a także wpłynąć negatywnie na komfort i bezpieczeństwo motocyklisty.

Motocyklowy przełącznik do świateł - na co zwrócić uwagę?

Przełącznik świateł w motocyklu występuje na rynku w wielu różnych wariantach - zarówno dedykowanych konkretnym modelom motocykli, jak i tych uniwersalnych. Myśląc o wyborze danego modelu, warto wziąć pod uwagę:

  •     miejsce montażu - osobom praworęcznym zdecydowanie łatwiej będzie obsługiwać przełącznik do świateł zamontowany po prawej stronie. Analogicznie, kierowcy leworęczni powinni szukać modeli montowanych po stronie lewej
  •     wygodę obsługi - w większości dostępnych modeli przełącznik świateł występuje w postaci przycisków lub suwaka. Żadne z tych rozwiązań nie jest jednoznacznie dobre lub złe - wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Przełącznik świateł w motocyklu - samodzielne i zespolone

Przełączniki do świateł mogą stanowić samodzielną część wyposażenia motocykla, jak również element przełączników zespolonych. W takim rozwiązaniu - oprócz opcji zmiany świateł z mijania na drogowe - motocyklista otrzymuje również łatwy dostęp do kierunkowskazów, świateł awaryjnych czy klaksonu. Takie rozwiązanie w wielu przypadkach może okazać się bardziej intuicyjne, wygodne oraz komfortowe. Jego wadą jest niestety montaż - aby wszystko działało poprawnie, należy bowiem odpowiednio podpiąć wszystkie kable do układu elektrycznego. Klasyczne przełączniki do świateł są w tym kontekście zdecydowanie prostsze w obsłudze.

W ofercie sklepu motofree.pl znajdziesz przełącznik świateł dedykowany do wielu modeli motocykli i skuterów oraz idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Wybierz odpowiedni model i ciesz się znakomicie oświetloną drogą!

pixel