Zapisz w garażu
Stwórz nowy garaż

Lampy tylne motocyklowe

( ilość produktów: 134 )

Jazda motocyklem będzie bezpieczna tylko wtedy, gdy zadbasz o jego odpowiednie wyposażenie. Chcąc być odpowiedzialnym kierowcą, musisz zaopatrzyć swój pojazd w sprawne oświetlenie. W przypadku przedniego światła sytuacja jest prosta - w końcu jest nam ono niezbędne, by poruszać się po drogach po zmierzchu. Równie istotna jest jednak także lampa tylna motocyklowa - bez niej będziesz bowiem niewidoczny dla innych uczestników ruchu, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.

Tylne lampy motocyklowe - o czym należy pamiętać?

Lampy motocyklowe tylne powinny znaleźć się w wyposażeniu motocykla nie tylko z powodu bezpieczeństwa, ale również ze względów prawnych. Zgodnie z rozporządzeniem muszą one:

  •     posiadać czerwoną barwę,
  •     być zamontowane na wysokości 350÷1200 mm,
  •     być widoczne z odległości do najmniej 300 metrów.


Robiąc zakupy w sklepie motofree.pl nie musisz martwić się parametrami, formalnościami i względami prawnymi. Każda lampa tylna motocyklowa znajdująca się w naszej ofercie posiada bowiem odpowiednią homologację, więc została dopuszczona do ruchu drogowego. Szeroki wybór sprawia, że możesz wybrać lampę uniwersalną, ale także taką, która została wyprodukowana specjalnie z myślą o Twoim motocyklu.

Lampa tylna motocyklowa LED - najważniejsze zalety

Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają do świata motoryzacji. Jednym z elementów, który istotnie zmienił się przez ostatnie lata, jest oświetlenie. Tradycyjne, pobierające dużo prądu i ulegające częstym awariom żarówki zostały zastąpione przez oświetlenie LED. Tylna lampa LED do motocykla będzie bardziej:

  •      energooszczędna - oświetlenie LED jest niemal 20x bardziej wydajne niż zwykłe żarówki. Oznacza to, że do prawidłowego oświetlenia drogi będzie potrzebowało zdecydowanie mniej prądu;
  •      trwała - żywotność tradycyjnej żarówki określana jest na ok. 1000 godzin. Lampa LED natomiast może działać nawet przez 50 tys. godzin, co oznacza ok. 5 lat nieprzerwanej pracy;
  •      praktyczna - żarówki LED są odporne na wstrząsy, nie nagrzewają się, a światło przez nie wytwarzane nie zawiera szkodliwego promieniowania UV.


Skorzystaj z oferty sklepu motofree.pl i wybierz idealne lampy motocyklowe tylne!

pixel